Březen 2015

So sorry...

24. března 2015 v 16:09 | Margie

Vážení,milí, přítomní ! :)
Omlouvám se za hlubokou neaktivitu, ale hádejte co ? Čtvrtletí -_- Testy,testy,zkoušení,zkoušení a potom no...zase testy ! Hurray ! :3 Nejradši bych se na všecfhno vykašlala, navíc BVB zrušlili svůj koncert na RfP no. Co říct, když se daří, tak se daří. Strašně ráda bych něco napsala, aleto bych nesměla psát každej den tisíc testů. Taky vás to tak štve ? Já už mam pocit, že mi z toho praskne hlava a školy a učitelů mam akorát tak po krk. Tak prosím příjměte mou největší omluvu. Já jdu dál pilně studovat. Slibuji, že hned jak se situace uklidní ( Dej Bůh štěstí ! ) dám vám vědět a poznáte to. Miluji vás a myslím na vás ! :) Mějte ty nejkrásnější dny ! :)
Vaše Margie <3
A nakonec něco málo k přístupu ke školnímu systému ;)

Bolest, tak prostá věc bez tajemství a masky...

1. března 2015 v 20:15 | Margie |  my mind
...a vždycky výbušná jak radost s nadějí.
Ó přestaň hledati, zvědavé srdce krásky,
a ač máš sladký hlas, mlč, mlčte radějí !Krásný nedělní večer všem mým milovaným.
Poznal jste někdo můj krásný úvod ? Bohužel nemůžu hrdě říct, že jsem autorem, ale stvořitelem tohohle krásného díla je Charles Baudelaire a jeho kniha Květy zla. Četl jste ji někdo ? Já musím říct, že mě v podslední době hodně inspirovala a že některé části téhle knížky mi mluví přímo z duše. Okouzlil mě už její název a přečetla jsem jí jedním dechem. A ačkoliv pochází již z 19.století, nádherných rýmů a slovních spojení zde najdeme nespočetně. Navíc mi tahle knížka připomíná chvíle s osobou, která mi do života vnesla opět naději. A ačkoliv jen na maličký okamžik, byla jsem v tu dobu doopravdy šťastná. Díky té osobě jsem poznala pocit, o kterém jsem pochybovala, že je možné ho cítit. Pochopila jsem jaké to je, když vás někdo opravdu podpoří a stará se o to, jak vám je. A drží vás v náručí tak dlouho, dokud nepřestanete brečet. A ačkoliv vím, že jsou tyhle chvíle nenávratně pryč, byli tou malou jiskřičkou, kterou potřebuji. K vlastní spokojenosti i k přežití. Což mi připomíná právě jednu báseň z Květů zla - Jed.

Moc vína okrášlí i nejhnusnější doupě
kouzlem svého zázraku
a často postaví jak slunce do mraků,
vypařujíc se jak poupě,
hrad plný sloupovi a bílých přízraků.

Opium zveličí vše to, co nemá míru,
prohlubuje prostor, čas,
dá vášním pulsaci a zesiluje hlas,
plní duši nocí vírů,
jak povalilo by v ní obmezenou hráz.

To nepřekoná jed tvých zelenavých očí,
žhavých očí Hekuby,
těch velkých jezer, v nichž se vidím naruby...
Mé sny kráčí po úbočí
a nalézají v nich svůj pramen záhuby.

To všechno nepředčí však hroznou aureolu
kousavých tvých slin,
já ztrácím vědomí, já necítím svých vin,
závrať strhuje mne dolů,
tam, kde je věčná smrt, tam, kde je věčný stín!
Ale konec básnění a rozjímání. Většina z vás asi čeká na další část LILYA. Bohužel jsem tenhle týden dostala 40ky a nebyla jsem schopná napsat ani čau. Takže mě prosím omluvte. Pokusím se dodat co nejdříve, slibuji. Nemůžu přece nechat Gerarda dlouho čekat ;) Je mi moc líto, že to tenhle týden nevyšlo, ale doufám, že to pochopíte a omluvíte. :)

Jinak v pátek už mi bylo o poznání lépe a tak jsem se- pro zlepšení imunity :D - s kamarádama vydala do kina na 50 odstínů šedi. Četla jsem i knížky, takže mě docela zajímalo jaký film bude , obzvlášť proto, že jsem na něj četla dost ošklivou kritiku. Tak tedy můj názor. Knížka je stoprocentně lepší, už jenom proto že Christian Grey nebyl moc podle mýchj představ. Neříkám že byl ošklivej nebo že by se na něj nedalo koukat. Jenom jsem si ho představovala...jinak. Navíc tenhle herec měl celý film jedno oko přivřené což mě, bůhví proč, příšerně iritovala. Zkrátka a dobře do mého vysněného Christiana Greye měl hodně daleko. Hlavní hrdinka byla stejně blbá jak v knížce tak ve filmu, takže nic moc žádná změna. Nemůžu říct, že by se mi ten film nelíbil. Podle mě byl moc pěknej. Líbila se mi hudba jaká byla použitá i prostředí. Herci teda nic moc ale pořád to nebylo nic, co by rozhodně nemohlo být horší. Jinak se film věrně držel knižní předohy, ačkoliv museli spoustu věcí vynechat. No každopádně jsem s kina odcházela s dobrým pocitem a úsměvem na tváři, i když mě při nějakých scénách pěkně mrazilo.


Jinak, samozřejmě že se vám musím pochlubit :3 S kámošem už máme lístky na RfP a na BVB. Takže koho tam uvidím ? A doufám že se se mnou budete chtít potkat miláčkové ! <3 :DTak a to je pro dnešek asi tak všechno, co jsem vám chtěla říct. Čtu květy zla, koukám na Fifty Shades of Grey a vzpomínám na těch pár vzácných chvil. A přemýšlím nad všemi svými chybami a rozhodnutími. Jestli byli správné nebo špatné, nebo jestli jsem se ze svých chyb dostatečně poučila. Možná že ne všechno co jsem kdy udělala bylo správné, ale bylo to tak, protože to tak moje srdce chtělo. I když teď vím, že možná někdy nemělo. Rozum je někdy srdci zkrátka slabým protivníkem a v mém připadě, je asi škoda i mluvit. Snažím se zbavit minnulosti, ale jde to těžko, když se vám vaše minulost neustále vrací a připomíná. Možná by bylo lepší jí prostě přijmout, takovou jaká je. Stejně jí nikdy nezměním. A tak se asi oddám životu v přítomnosti a udělám všechno proto, aby stál sakra za to ! Carpe diem ! <3


Been looking forward to the future
But my eyesight is going bad
And this crystal ball
It's always cloudy except for (except for)
When you look into the past (look into the past)
One night stand
One night stands

One night, and one more time
Thanks for the memories
Even though they weren't so great
He tastes like you only sweeter