How long does it take ?

2. června 2016 v 15:50 | Margie
A když se vaše srdce změní v led
a utěšující fráze už znáte nazpaměť.
A když už není o co stát
není v co doufat, ani co si přat.
A když jen černo halí vaší mysl
a nic kolem ž víc nedává smysl.
A když je kolem vás tisícovka barikád
všechny kolem nenávidět, nikodo nemít rád.
A když je všechno obaleno čirým zoufalstvím
jizvy se znásobují, radost se nevrací.
A když falešný úsměv zakrývá vaši tvář
láska se vytratila zůstala jenom zášť.
Potom jen chcete aby ztichl celý svět
a nic z toho už nikdy nepůjde vzít zpět.
Potom jen chcete zavřít oči
a vědět, že i bez vás se svět bude točit.
Pak chytit smrt za ruku, ztratit se do dáli
zamávat nazpět životu, dneska jsme prohráli !


Zdravím své patnáctileté já, které se tvrdošíjně prodírá sloupkou mého dospěláckého uvažování. Jestli tam vůbec někde nějaké je. Jak by řekl můj nejlepší kamarád, už nemůžu. Nevím co mám dělat, jsem pořád unavená nic mě nebaví ani netěší. Nejradši bych celý den ležela v posteli, civěla do stropu a přemýšlela o tom, co všechno jsem udělala špatně. Jsem psychopat. Sedím ve třídě a koukám kolem sebe, všichni se smějí, vtipkují a já si uvědomuju že je za to začínám nenávidět. Nenávidím je za to jak sou šťastní a nenávidím sebe za to, že je za to nenávidím a neumím to taky. Potom se mi chce strašně brečet, ale zkuste začít řvát před jednatřiceti lidma ! Stačí, že si o mě moje matka myslí, že jsem cvok. Lehnu si na lavici a schovám obličej pod ruce. Tečou mi slzy a já nevím co mám dělat ani jak je zastavit. Jenom tam ležím a přeju si zmizet, umřít, už nikdy nic necítit. Neexistovat. Připadám si prázdná. Mí "přátelé" se v klidu baví nad mojí hlavou a nikdo si nevšimne, že mi je zle. Někdy bych chtěla aby to viděli. Aby zahlídli aspoň na vtěřinku, že není všechno v pořádku. Ano, já vím že je paradox chtít své slzy schovat, ale zároveň chtít aby je někdo viděl. Jenže jsem si myslela, že přátelé mají vidět i přes tu masku kterou mám na ksichtě, že mají poznat, že uvnitř tiše umíráte. Asi jsem fakt hodně dobrá herečka. Nebo je to prostě a jednoduše všem jedno. Všichni mají svých starostí dost, nemůžu po nich chtít, aby řešili ještě ty moje, navíc tak malicherné. Co na tom, že si každý ráno přeju se neprobudit ? Co na tom, že si s každým nádechem přeju aby byl poslední ? Nemůžu se zabít, pak by to vypadalo, že mi na nikom a na ničem tay nezáleželo. Ale co když to bude prostě jenom nešťastná náhoda ?
Nevím. Je toho na mě nějak moc. Nejsem silná. Snažím se fungovat normánlě dál ale jak řekl, jeden velice moudrý člověk...
"Potlačit na chvíli bolest vede jen k tomu, že bolí ještě víc, když ji pak ucítíš."
( Pokud jsme četli Harryho Pottera, víte o čem mluvím.) A já musím říct, že v posledních dnech zjišťuju, že je to pravda. A daná situace mi to zrovna neulehčuje. Vždycky se snažím sama sebe přesvědčit, že je vše v pořádku, že já už jsem v pořádku, že už to nebolí, že už nic necítím. Pak se ale někdo rozhodne, že mi moje přesvědčení prostě zkazí. A nejednou je to všechno ještě daleko horší. Jako kdyby jste měli hluboukou řeznou ránu a ona se po každém pokusu o zahojení znovu a znovu otevřela.
Ach ano. Musím říct, že jediné co mě poslední dobou drží při životě je Pottermania. Zavřít se v pokojí, číst knížky nebo si pustit film. Zachraňuje mě to. Dává mi to šanci uniknout z reálného světa. Co na tom, že jsem dospělá a měla bych se adaptovat ? Já nechci. Je to příliš těžké a já nejsem připravená. Nebojte, už končím se stupidníma výlevama. :) Jen jsem ze sebe potřebovala dostat všechen vztek a smutek. A je mi líp ! Jestli jste došli až sem, tak opravdu gratuluju, chtělo to odvahu. Jinak když jsme u toho Harryho Pottera. Žerete to někdo stejně jako já ? :D Registrovali jste se na Pottermore.com ?? Co jste za kolej ? Já jsem hrdý zmijozel :3 Opravdu, ta kolej je mone nejoblíbenější. Prostě jí miluju.

Prostě, opravdu ano. Zmijozel nikdy nevychází ze své role dokonalého a nad věcí stavěného hajzlíka. A tam se snažím držet i já. Ačkoliv to párkrát vypadalo na těžkej kolaps....
No už končím, zítra píšem písemku z matiky ( kterej ko*kot jen ten předmět vymyslel !!! ) talže bych se měla asi soustředit. Takže závěrem ještě jedno zmijozelské moudro...

Jinak vám chci poděkovat, za všecko !!! :) Jste úžasní čtenáři a hlavně vytrvalí, to se musí nechat ! :)


A ještě malá hudební vložka na závěr. Proč jsem vybrala zrovna tuhle, asi z textu pochopíte sami.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hádejkdo Hádejkdo | 2. června 2016 v 20:09 | Reagovat

Cha, já sen taky zmiozel, to bude možná ten náš problém. Věř mi že mě nic neničí víc než číst tyhle tvoje články a nemoct nic dělat, protože i když se na tebe někdy kouknu a příde mi že je přede mnou někdo cizí, když čtu tohle tak vim že to tak neni. Nějakym způsobem mi vždycky přišlo že si o mojí pomoc nikdy moc nestála, ale nebyla bych to já abych to zas nezkusila. Mrzí mě že si nepíšem, že se bavíme jen ráno ve vlaku a že už sme spolu snad přes půl roky nebyly venku a nepromluvily si, tak jako dřív. Vim že tam kde sem dřív snad byla já teď stojí někdo jinej a je je to nejspíš chyba nás obou, ale přesto se na něj kdykoliv ráda vrátim..stačí říct.A proč ti nenapíšu normálně do chatu asi ukazuje na to proč bych nemohla být nebelvír..zaprvý sou pitomý a za druhý sou odvážný. Tak napiš jestli chceš

2 Sicko Wampyre Sicko Wampyre | E-mail | Web | 11. června 2016 v 21:20 | Reagovat

Musím říct, že v jisté životní části jsem se cítila úplně stejně jako ty. Ale ono to časem odezní... Je, myslím, dobrý si uvědomit, že lidi jsou prostě kre*éni a přijdou jen, když budou něco potřebovat. Moudro mojí babičky jest "Kamarádka je největší svině." A je to fakt... Pomohlo mi smířit se s tím, že jsem lidem ukradená. A opravdu chápu jak se cítíš. Chce to trochu relaxu. Zachvilinku jsou prázdniny a to si odpočineme :3 Oh, samosebou Zmiozel ^^

3 Λγᴅᴇᴇ 一角獣 Λγᴅᴇᴇ 一角獣 | Web | 19. června 2016 v 19:56 | Reagovat

Já opravdu nevím, co na to napsat. Vím úplně přesně jak se cítíš, úplně přesně vím, co myslíš a vím, jaké to je, když by jsi nejradši spala nebo ležela. Mám úplně to samé, jenže pod pojmem "prázdnota" a "nic necítit" si představím jeho přesný význam, takže je pro mě trochu složité pobrat "nic necítím, ale jsem smutná" a podobně. Tím si to prosím neber osobně, ale jen to říkám tak, jak to vidím.
Psychopat je trochu špatné jméno pro to, co tady píšeš a jak se údajně cítíš. Psychopat je někdo, kdo to o sobě neví a má to mnohem více dedukcí, takže nevím, zda-li tě uklidním nebo naštvu, ale...ty psychopat nejsi.

Ale s tím Harry Potterem. Taky mám menší období, kdy ho mám radši více než předtím. Zatím jsem už šestého dílu, takže mi to ještě chvíli potrvá, než ho dočtu.

4 Janet Janet | 13. srpna 2016 v 2:52 | Reagovat

Dopíšeš prosím povídku LILYA? Velmi mě zajímá, jak tato povídka dopadne a třesu se na ni už snad rok.

5 TyVíšKdo TyVíšKdo | 24. srpna 2016 v 21:27 | Reagovat

Milý Zmijozele,
naprosto chápu tvou touhu občas se na všechen okolní svět vykašlat, lehnout do postele a začít počítat svoje chyby, neúspěchy a to, kolikrát jsi zklamala očekávání buď své nebo svých blízkých. Tvoje matka si myslí, že jsi psychopat, moje že jsem nezodpovědný a psychicky labilní flákač... ale možná jsem jen vysoce funkční sociopat! Co mě zajímá, do toho se dokážu zapálit, co je pro mou mysl nudné, pro mne neexistuje. (sluneční soustava? wtf?) nejsi zdaleka jediná, kdo si denně musí nasadit masku s úsměvem, přestože jej sžírají splíny, aby v okolním světě přežil. Pár z nás to má úplně stejně. Někdo ukazuje svoje pocity hned, někdo je skryje a ukáže za nějaký čas. Já osobně to radši dusím v sobě tak dlouho, dokud to (alespoň částečně) nezmizí, ale občas se také stane, že mi v nestřeženém momentě veškeré nastřádané emoce vybublají na povrch a v té chvíli buď brečím před cizími lidmi, nebo udělám nějakou mega pitomost, nebo seřvu nejbližší nevinnou oběť v mém okolí. Naneštěstí nejčastěji dělám možnost B. Tvoje pocity dozajista nejsou všem ukradené, někdo ti určitě chce pomoct, jen by to chtělo někoho pustit do svého světa obav a smutku, těžko se bojuje s baziliškem chrlícím hrůzu, když ho nemůžeš vidět a ani se k němu přiblížit. Začít řvát na jednatřicet lidí by zajisté byl husarský kousek, ale s přihlédnutím na brzké budoucí události bych to přinejmenším odložila, minimálně na duben, nebo květen... nebo školní sraz za deset let. Na závěr ti předám malé doporučení, které jsem sama dostala od velmi moudrého člověka.
Než abych se zabila sama, to radši zabiju tu/toho, co mi pije krev a ještě půlku vesnice k tomu!!
Tvůj milující *****

6 Fingerling Fingerling | 28. srpna 2016 v 23:37 | Reagovat

Je až zajímavé, kolik známých tváří se v těchto srdcervoucích článcích objevuje. Ovšem autorka by si nejdřive měla ujasnit svá kritéria, pokud tyto stránky ještě navštěvuje.  Pokud chce jednou stát oběma nohamama pevně na zemi, musí za to něco obětovat, udělat nějaký ústupek a zachovat se správně, neměla by všechny od sebe odrážet, ale právě naopak ( ano, tyto věci se opravdu snadno říkají [píšou] a těžce vykonávají, ale myslím si že výsledek za to určitě stojí. ) Daruji ti pro ,, štěstí ,, citát, snad pomůže ;)

Je mnohem lepší zapomenout a usmívat se, než vzpomínat a být smutný.

Svět je velmi zajímavé místo, může ti něco dát a jsi tím nejšťastnějším člověkem, ale i naopak brát a máš pocit, že nic není fér a vše přispívá k tvému konci, ale je jen na tobě, jaký z těchto scénářů otevřeš a jakou cestou se vydáš, osud si určujeme jen a jen my.
Toto by měl být pravděpodobně konec.

7 Ria Ria | Web | 20. září 2016 v 14:22 | Reagovat

Harry Potter je prose záchrana.. A Asking Alexandria tiež >:)

8 Jona Jona | 18. ledna 2018 v 22:28 | Reagovat

https://www.bananatic.com/games/

9 JosephCes JosephCes | E-mail | Web | 14. března 2018 v 1:47 | Reagovat

Appreciate it! Ample tips.

cialis 24 pl <a href="http://cialisfidel.com/">cialis without a doctor prescription</a> cialis quand le prendre <a href=http://cialisfidel.com/>cialis generic</a>

10 Canadianfeams Canadianfeams | E-mail | Web | 15. března 2018 v 17:55 | Reagovat

I've been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Studying this information So i'm glad to exhibit that I have a very excellent uncanny feeling I found out exactly what I needed. I so much unquestionably will make sure to do not overlook this website and provides it a look regularly.
online canadian pharmacy
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>northwest pharmacy canada</a>
trust pharmacy canada <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">cialis canadian pharmacy</a>

11 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 9:31 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

12 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 15:28 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

13 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 22:57 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

14 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-15-mg http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-15-mg | E-mail | Web | 30. března 2018 v 11:39 | Reagovat

mobic meloxicam 7 5 mg

15 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-medication http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-medication | E-mail | Web | 31. března 2018 v 3:03 | Reagovat

mobic meloxicam medication

16 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 19:00 | Reagovat

Hello good sait

17 Michaeltooth Michaeltooth | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 6:24 | Reagovat

canadian drugs without prescription
<a href=http://waltcoexpress.com/>highest rated canadian pharmacies</a>
trusted overseas pharmacies
<a href="http://talahicc.com/">aarp recommended canadian pharmacies</a>

18 levitra buy levitra buy | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 12:42 | Reagovat

It’s great that you are getting thoughts from this piece of writing as well as from our discussion made at this place.

19 buy levitra 10mg buy levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 12:57 | Reagovat

I all the time download a complete film in parts, that’s always present at YouTube, since my net connection is very slow and YouTube fulfils my wishes.

20 cheap 20 mg levitra cheap 20 mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 14:34 | Reagovat

Hi to every single one, it’s really a nice for me to visit this website, it consists of useful Information.

21 levitra 10mg levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 15:40 | Reagovat

Oh! Wow its really a comic and jockey YouTube video posted here. thanks for sharing it.

22 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 16:13 | Reagovat

If any one desires to be a successful blogger, then he/she must study this paragraph, because it includes al} techniques related to that.

23 buy levitra online buy levitra online | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 16:43 | Reagovat

What's up colleagues, its great piece of writing about educationand completely explained, keep it up all the time.

24 levitra 10 mg levitra 10 mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:16 | Reagovat

Okay you are correct, YouTube is most excellent video distribution web site, as YouTube is a lightly no much streaming time rather than other web pages.

25 buy levitra generic buy levitra generic | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:32 | Reagovat

When some one searches for his vital thing, thus he/she wishes to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

26 cheap 20 mg levitra cheap 20 mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:47 | Reagovat

What's up to all, the YouTube record that is posted at here has genuinely fastidious quality along with nice audio feature

27 vardenafil prices vardenafil prices | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:31 | Reagovat

Hello, thanks for all the people, I will upload many more movies in future days, admin

28 vardenafil buy vardenafil buy | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 19:16 | Reagovat

Amazing video, in fact a good quality, this YouTube video touched me a lot in terms of features.

29 cheap 10mg levitra cheap 10mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 22:46 | Reagovat

I think the admin of this website is in fact working hard for his site, for the reason that here every material is quality based stuff.

30 buy 20 mg levitra buy 20 mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 23:14 | Reagovat

Ahaa, its pleasant dialogue on the topic of this piece of writing at this place at this blog, I have read all that, so at this time me also commenting at this place.

31 buy 10mg levitra buy 10mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:12 | Reagovat

There is also one other method to increase traffic in favor of your weblog that is link exchange, so you also try it

32 buy levitra generic buy levitra generic | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 1:04 | Reagovat

What's up, yeah this piece of writing is really good and I have learned lot of things from it on the topic of blogging. thanks.

33 prezzo levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 1:33 | Reagovat

If some one wishes expert view regarding blogging after that i propose him/her to pay a quick visit this blog, Keep up the nice work.

34 vardenafil online vardenafil online | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 2:21 | Reagovat

Hi, it's understandable article along with this YouTube video; I can’t imagine that one can not understand this trouble-free piece of writing having with video presentation.

35 buy levitra 20 mg buy levitra 20 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 3:26 | Reagovat

That’s actually a good movie mentioned in this piece of writing regarding how to write a post, therefore i got clear idea from here.

36 buy generic levitra buy generic levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 4:47 | Reagovat

I every time used to read paragraph in news papers but now as I am a user of internet so from now I am using net for posts, thanks to web.

37 levitra online levitra online | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 5:02 | Reagovat

Its my destiny to pay a visit at this weblog and find out my required paragraph along with video presentation, that’s YouTube video and its also in quality.

38 buy generic levitra buy generic levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 9:26 | Reagovat

It is the happiest day of my life so far, when I am watching these} funny movies here, because after whole day working I was so tired and now feeling nicely.

39 buy vardenafil buy vardenafil | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 9:42 | Reagovat

Downloading data from this website is as straightforward |as clicking the mouse rather than other sites which transfer me here and there on the webpages.

40 prezzo levitra 10mg prezzo levitra 10mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 10:25 | Reagovat

If some one desires expert view on the topic of blogging after that i advise him/her to visit this blog, Keep up the pleasant job.

41 for more info for more info | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 12:50 | Reagovat

smettere di fumare senza sigaretta elettronica

42 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 20:28 | Reagovat

I know this website offers quality dependent posts and additional material, is there any other web site which offers such stuff in quality?

43 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 22:49 | Reagovat

What's up, after reading this amazing post i am as well glad to share my know-how here with mates.

44 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 3:27 | Reagovat

What a lovely story! The tale in this YouTube video that is posted at this place is really a pleasant one with having good picture feature.

45 levitra online levitra online | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 17:01 | Reagovat

I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really nice post on building up new weblog.

46 here i found it here i found it | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 10:09 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

47 smettere di fumare Dix smettere di fumare Dix | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 16:22 | Reagovat

smettere di fumare

48 Buy Essay Canada Dix Buy Essay Canada Dix | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 7:43 | Reagovat

Buy Essay Canada

49 Smettere Di Fumare VelocementeDix Smettere Di Fumare VelocementeDix | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 16:28 | Reagovat

Smettere Di Fumare Velocemente

50 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 16:25 | Reagovat

This video post is in fact wonderful, the noise quality and the picture quality of this film post is in fact remarkable.

51 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 0:56 | Reagovat

I don’t waste my free time in watching video clips but I be fond of to read articles or reviews on net and take updated from newest technologies.

52 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 1:51 | Reagovat

If you wish for to grow your experience just keep visiting this web page and be updated with the latest information posted here.

53 JildHataDiatt JildHataDiatt | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 20:42 | Reagovat

Keep on working, great job!

54 SteevRet SteevRet | E-mail | Web | 5. června 2018 v 3:16 | Reagovat

mtprost kit dosage for amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amox/k clav 875-125</a>
amoxicillin dosage calculator adults
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicilina+500+mg>amox-clav 500 mg</a>
fexodine dosage for amoxicillin

55 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 21. června 2018 v 0:48 | Reagovat

ogestan plus efeitos colaterais do viagra
<a href="http://viagra-tt.com">viagra prices</a>
viagra online generic
<a href=http://viagra-gg.com#generic+viagra+prices>sildenafil prices</a>

56 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 6. července 2018 v 12:55 | Reagovat

dosierung von cialis generic
<a href="http://cialis-gg.com">cialis tablets</a>
russian plane downed by cialis
<a href=http://cialis-tt.com#buy+generic+cialis>tadalafil tablets</a>

57 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 7. července 2018 v 3:40 | Reagovat

cialis pill markings identification
<a href="http://cialis-gg.com">cialis pills</a>
cialis vs viagra strength 50
<a href=http://cialis-tt.com#generic+cialis+at+walmart>tadalafil tablets</a>

58 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 10. července 2018 v 12:08 | Reagovat

saru something stronger than viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra canada</a>
generic viagra brand name
<a href=http://viagra-gg.com#coupon+viagra>viagra online</a>

59 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 10. července 2018 v 16:52 | Reagovat

cost viagra prescription uk
<a href="http://viagra-gg.com">viagra professional online mail-order pharmacies</a>
viagra for ladies in india
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+generic+viagra>viagra over the counter</a>

60 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:53 | Reagovat

viagra paypal online
<a href="http://viagra-gg.com">viagra generic availability</a>
viagra 50 mg 4 film tablet
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+cost>viagra coupons</a>

61 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 20. července 2018 v 11:20 | Reagovat

n ai meritat generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil online</a>
clavulin bd 875 generico de cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cost+of+cialis ]cialis prices[/URL]

62 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 21. července 2018 v 9:04 | Reagovat

farmacia online portugal cialis canada
<a href="http://cialis-easy.com">cialis prices</a>
cialis generico online mexico
<a href=http://cialis-easy.com#buy+tadalafil+online>tadalafil generic cialis 20mg</a>

63 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 22. července 2018 v 0:55 | Reagovat

bula ezobloc 20 mg cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil 20 mg</a>
comprare cialis generico in farmacia
<a href=http://cialis-easy.com#female+cialis+online+mail-order+pharmacies>cialis 20 mg</a>

64 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 22. července 2018 v 20:13 | Reagovat

google run buy cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis online</a>
pastille potenta cialis online
<a href=http://cialis-easy.com#purchasing+cialis+on+the+internet>tadalafil generic cialis 20mg</a>

65 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 22. července 2018 v 20:41 | Reagovat

donde comprar generico de cialis sample
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil generic</a>
generic cialis 20 mg daily use
<a href=http://cialis-easy.com#cheap+20mg+cialis>buy cialis</a>

66 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 23. července 2018 v 6:44 | Reagovat

gute online apotheke viagra vs cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil 20mg</a>
medicina cialis de 20 mg
<a href=http://cialis-easy.com#buy+tadalafil>cialis for sale</a>

67 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 25. července 2018 v 0:00 | Reagovat

cialis price in pakistan apple
<a href="http://cialis-easy.com">cialis coupon</a>
online cialis canada
<a href=http://cialis-easy.com#generic+cialis+tadalafil>cialis cost</a>

68 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 16:15 | Reagovat

nielit 100mg viagra
<a href="http://viagra-nice.com">red viagra online mail-order pharmacies</a>
row 150 mg viagra
<a href=http://viagra-nice.com#pfizer+viagra>sildenafil prices</a>

69 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 16:48 | Reagovat

aradois 50 mg viagra
<a href="http://viagra-nice.com">viagra coupons</a>
lortab liquid generic viagra
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+coupons>viagra natural</a>

70 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 21:52 | Reagovat

zyvox generic viagra
<a href="http://viagra-nice.com">viagra for women</a>
viagra online pharmacy
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+generic+availability>buy viagra 100 mg</a>

71 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 21:53 | Reagovat

can you buy viagra over the counter in italy
<a href="http://viagra-nice.com">viagra coupons</a>
viagra canada online reviews
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+samples>natural viagra</a>

72 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:22 | Reagovat

sjukdom viagra online
<a href="http://viagra-nice.com">cheap 100 mg viagra</a>
inova generico do viagra
<a href=http://viagra-nice.com#superdrug+viagra>sildenafil buy</a>

73 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 8:33 | Reagovat

brand viagra 100
<a href="http://viagra-nice.com">canadian viagra</a>
viagra 200 milligrams
<a href=http://viagra-nice.com#100+mg+viagra>viagra coupon</a>

74 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 12. září 2018 v 20:21 | Reagovat

farmacie online vendita viagra vs cialis
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra coupon</a>
spam email my email address viagra generic
<a href=http://fanluxviagra.com#generic+for+viagra>cheap viagra</a>

75 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 13. září 2018 v 8:51 | Reagovat

grupa viagra 2011 movies
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic availability</a>
half sr 200mg viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+natural>sildenafil citrate</a>

76 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 13. září 2018 v 13:33 | Reagovat

cipla viagra generic
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra coupon</a>
trade name of a drug vs generic viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#100+mg+viagra>viagra prices</a>

77 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 13. září 2018 v 17:36 | Reagovat

elliot pranks viagra online
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic availability</a>
trangorex 200mg viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#superdrug+viagra>viagra tablets</a>

78 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 13. září 2018 v 19:56 | Reagovat

viagra 100 benefits of o-zone
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra cost</a>
historia de viagra generic
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+genГ©rico>viagra 100 mg</a>

79 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:40 | Reagovat

viagra mit 20 jahren translation
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra 100mg</a>
comprar viagra generico no brasil
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+for+women+online+mail-order+pharmacies>where to buy viagra</a>

80 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 14. září 2018 v 11:45 | Reagovat

r24x viagra 100mg
<a href="http://viagrafanlux.com">sildenafil 100 mg</a>
contramal 100 mg bijsluiter viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#prezzo+viagra+100mg>viagra generic</a>

81 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:13 | Reagovat

forcan 200 cipla viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra 100 mg</a>
generic viagra super fluox force
<a href=http://fanluxviagra.com#cheap+viagra+100+mg>female viagra</a>

82 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:52 | Reagovat

lorazepam generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for sale</a>
farmacia online andorra viagra for sale
<a href=http://viagrafanlux.com#canadian+viagra>where to buy viagra</a>

83 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 15. září 2018 v 3:00 | Reagovat

canada pharmacy online viagra prescription
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra online</a>
metobeta 200 nebenwirkungen viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#hard+on+viagra+jelly+online+mail-order+pharmacies>natural viagra</a>

84 petraRet petraRet | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:29 | Reagovat

generic viagra soft tabs ukuklele
<a href="http://viagraluxfan.com">sildenafil cost</a>
media tableta de viagra online
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+online+paypal+uk>generic for viagra</a>

85 MarkRet MarkRet | E-mail | Web | 17. září 2018 v 1:26 | Reagovat

predam viagra pfizer 100mg cialis tablets
<a href="http://viagraluxfan.com">100 mg viagra lowest price</a>
preguntas mas frecuentes sobre viagra online
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+soft+tabs+online+mail-order+pharmacies>viagra coupons</a>

86 XEvilBestWak XEvilBestWak | E-mail | 30. září 2018 v 15:38 | Reagovat

Yep, f*kin sp*am. Yes, yes, yes, AGAIN. And - yes, IT F*KIN WORKS BECAUSE YOU READ IT! :)
Because XEvil 4.0 WAS RELEASED! It's bypass ANY captcha included ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3.
Neeed more info (just to...maybe kill this Evil? ;))

Just Google or YouTube for it.
You'll be impressed.

Peace to you, bro! :)

87 ElenaFuenly ElenaFuenly | E-mail | Web | 2. října 2018 v 5:56 | Reagovat

Перевод файлов на более чем 100 языков мира. Все ещё ищите кто сможет выполнить правильный перевод? Обратитесь к нам! Мы делаем свою работу намного лучше многих российских бюро переводов, ведь мы - европейская компания! Высокое качество перевода - это наше преимущество перед другими бюро переводов.

<a href=https://sloovo.com/ru/languages/Ukrainskij-jazyk.php>перевести с украинского на русский</a> и не только. Переводческое агентство Sloovo LTD успешно существует на рынке более пяти лет. За это время компания отлично зарекомендовала себя в сфере оказания лингвистических услуг по всему миру, как одна из тысяч компаний, оказывающих схожие услуги частным лицам, а также юридическим лицам и ИП. К нам обращаются снова и снова, советуют бюро переводов Sloovo LTD своим друзьям и знакомым.

Почитать более подробно, ознакомиться с ценами, отзывами можно изучив сайт по ссылке:  
<a href=https://sloovo.com/ru/biblioteka.php?type=perevod&category=bjuro-perevodov-Rossii&city=Kursk>sloovo.com/ru/biblioteka.php?type=perevod&category=bjuro-perevodov-Rossii&city=Kursk</a>
Компания делает переводы любой сложности и любого объема, профессионально и в срок! Для расчета стоимости необходимо выслать документ на почту или заполнить соответствующую форму на сайте.

88 Frazknab Frazknab | E-mail | Web | 5. října 2018 v 13:58 | Reagovat

berkunjung
http://viagra-withoutdoctor.org - rsa anti-fraud command
hadden
<a href="http://viagra-withoutdoctor.org">rsa anti-fraud roque request
</a> unrelenting
aprave

89 DarrellPen DarrellPen | E-mail | Web | 12. října 2018 v 17:56 | Reagovat

http://pozdravhappy.ru  Обмен подарками вконтакте

Выберите подарок, который Вы хотите отправить Вашим друзьям.

90 Fastest Payday Loan Fastest Payday Loan | E-mail | Web | Středa v 23:06 | Reagovat

pay day lender <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loan</a> no credit check loan <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>credit loans online</a>

91 Fastest Payday Loan Fastest Payday Loan | E-mail | Web | Středa v 23:56 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> bad credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>bad credit loans guaranteed approval</a>

92 rosariowy18 rosariowy18 | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:54 | Reagovat

Right-minded started fresh conjure up:
http://carey.posts.telrock.net

93 Getting A Loan Getting A Loan | E-mail | Web | Čtvrtek v 10:04 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">personal loans guaranteed approval</a> poor credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

94 lucillexe1 lucillexe1 | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:44 | Reagovat

Sexy blog pictures from internet  
http://sextoys.porndairy.in/?robin
  craiglist erotic female erotic literature daily erotic picdump erotic novels authors erotic couple massage

95 Alicehix Alicehix | E-mail | Web | Včera v 21:16 | Reagovat

https://www.instagram.com/models_mykolaiv/

#models_mykolaiv

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama