It's time to say goodbye...

28. listopadu 2016 v 17:21 | Margie
Vážení čtenáři, návštěvníci, ti kteří jste ještě zbyli !
Všichni jsme museli očekávat, že tenhle den přijde, někteří z vás už možná nevěřilli ani v rozloučení. Ale to nelze. Přišlo by mi hrubé odejít beze slova na rozloučenou po tolika letech. Nebylo by to vůči vám fér. Vůči vám, kteří vydrželi až do samotného konce.
Jsem si vědoma toho, že posledních pár let už tenhle blog nebyl tím čím býval. Občas se tady objevil můj srdceryvný depresivní výjev a poté bylo, jak se říká ticho po pěšině. Co na to říct. Když jsem tenhle blog zakládala, bylo mi čtrnáct, ne-li třináct let. V té době to bylo moje útočiště. Můj způsob boje proti všem o kterých jsem si myslela, že mi křivdí. Nesnášela jsem svoje rodiče, nevážila si svých přátel. Byla jsem prostě puberťačka, která si potřebovala postěžovat na svět, který byl tolik krutý. Vytvářela jsem si zde komunitu lidí, které jsem nemohla mít kolem sebe. A za to vám stále patří jedno obrovské DÍKY. Za všechnu podporu, komentáře, lásku, slova. Bez toho všeho bych si svou pubertu dokázala těžko představit. Tenhle blog byl místem pro jednu ztracenou duši, která snad po letech, zdá se, našla své místo.
Dnes je mi devatenáct let. Když se rozhlédnu kolem sebe, nezměnilo se nic, změnil se pouze můj úhel pohledu. Ještě před půl rokem bych tenhle článek nebyla schopná napsat. Ještě před půl rokem mi bylo všechno jedno, chtěla jsem vše vzdát a přestala jsem věřit. Prakticky v cokoliv. Jenže svět se točil dál a s ním i já. Neříkám, že to nebolelo, neříkám, že to nebylo těžké a neříkám, že jsem všechno dokonale zvládla. Nezvládla. Své poslední deprese (říkejme tomu tak, stále jsem proto nenašla vhodnější výraz) jsem se nemohla zbavit dobrých půl roku. Bylo to asi jedno z nejhorších odbobí co jsem zatím měla možnost zažít. Odstrčila jsem od sebe všechny své kamarády a téměř i rodinu. Avšak nějakým záhadným způsobem jsem dokázala dospět k bodu kdy jsem toho měla plné zuby a rozhodla se začít něco dělat. A asi se vám to bude zdát absrudní a jako to největší klišé, ale dělání opravdu zahání veškeré smutky.
V červenci jsem nastoupila do své první práce (lépe řečeno prví brigáda). A vlastně čistě jenom z hecu. Moje máma si myslela, že na to nemám. A v tu chvíli mi přišlo líto, že si i moje vlastní máma myslí, že jsem k ničemu. Rozhodla jsem se. Přestala jsem se litovat a fňukat a byla jsem odhodlaná mámě ukázat že to zvládnu. Zvládla jsem to. A bylo to to nejlepší rozhodnutí.
Pracovala jsem jako servírka v malé hospodě u nás ve městě. A abyste pochopili proč se do toho moje máma pletla, ona tam totiž pracuje taky. Já jsem tam byla pouze jako pomocná síla a roznášela jsem pití ve venkovních prostorách. Vydržela jsem tam celé prázdniny a ještě první dva týdny v září. Následně jsem tam oslavila i své narozeniny.
Fyzická prácě mě nakopla. Nebylo to to únavné sezení ve škole, psaní si poznámek do sešitu a čekání na další test. Bylo to vyčerpávající to ano, ale jinak. Můj mozek si řekněme vzal dovolenou. Přestala jsem se stresovat zbytečnými věcmi. Přestala jsem přemýšlet o nesmyslech. Poznala jsem nové lidi. Nové lidi, kteří mě měli rádi, kteří se těšili že zovu přijdu, kteří se na mě usmívali. A já pochopila, že všechno to co se zdálo jako konec světa, byly jen naprosté prkotiny. Viděla jsem, že někdo byl rád, že jsem přišla. Někdo mi pochválil účes, úsměv nebo můj smysl pro humor. Bavilo mě to a zjištění, že na tomhle světě vůbec existuje něco, co mi jde a co mě baví bylo polehčující. Ačkoliv to byla hloupá práce servírky. Začala jsem přemýšlet jinak. Přestala jsem si brát osobně každé slovo a naučila se brát věci se stoickým klidem. Našla jsem svou vnitřní jistotu. Nebo nějak tak.
Možná se právě smějete nebo si ťukáte na čelo, ale mně tahle práce opravdu pomohla. Po několika letech jsem schopna se podívat do zrcadla a být aspoň trochu spokojená s tím co vidím. Už nemám chuť ho rozbít ani se rozbrečet. Můžu říct že konečně se dokážu podívat sama sobě do očí. A je to skvělý pocit.
Tenhle rok maturuji. Minulý měsíc jsem měla nádherný maturitní ples a mnoho mě toho ještě čeká. Možná jsem dospěla. Aspoň trochu. Někdy se sice ozve ten malý hlodavý červík v mé hlavě, ale já vím, že jsem schopná ho umlčet. A to je důležité.
Se svojí rodinou mám momentálně krásný vztah. Dokážeme spolu sedět celé večery a jenom si povídat. Mám kamarády. Není jich hodně, ale to ani nepotřebuji. Vím že mám kolem sebe lidi, kteří za to opravdu stojí. A proto chci říct vám všem, kteří stále zažíváte peklo, kteří si stále myslíte že všechno je beznadějné. Není. Ale jenom VY a nikdy jiný pro vás může z tohohle světa udělat lepší místo. Všichni okolo vás se mohou snažit sebevíc, ale když vy k tomu budete skeptičtí, nepomůže nic. Někdy je těžké uvěřit že život stojí za prožití, ale vy musíte najít tu slíu, tu chuť a jít dál. Bojovat. A tenhle boj se opravdu vyplatí. Všechno co vís činní nešťastnými odstraňte. Dělejte co vás baví, co milujete. Nenechte se srážet dolů bezcharakterními hlupáky, kteří jsou sami ve svém životě ztracení. Také vám přijde tak zvláštní že to píši zorvna já ? Můžu vám tedy jít příkladem. Ukázat vám že i naprostý ztroskotanec jako já, dokázal najít sílu se prát. Prát se sama za sebe. A pokud se nacházítě v bodě, kdy nevíte kudy kam, nechte všechno spadnout. Ta tíha vás možná na chvíli pohltí ale ne na dlouho. Nakonec spadne ještě níž, ale vy budete volní. Naučte se žít bez lidí, kteří se naučili žít bez vás. Nebojte se riskovat. Nebojte se začít žít. Ale hlavně. BUĎTE ŠŤASTNÍ. Jak jen nejvíc to jde, protože jak jednou řekl muž, kterého všichni dobře známe, každá minuta smutku je šedesát vteřin štěstí, které už vám nikdy nikdo nedá zpátky. Nejste na to sami. A i kdyby jste měli ten pocit, zkuste někdy jen lépe poslouchat. Uvidíte, že na tomhle světě je mnoho důvodů proč žít.
A jak se říká, v nejlepším je dobré přestat. Myslím si, že tohle je správný čas se s vámi rozloučit. Popřát vám štěstí, sílu, odvahu a poděkovat vám za všechny krásná slova, která jste psali pod mnoho mých někdy i patetických článků. Chci vám jen říct, že jste byli mou pomocnou virtuální rukou. A tímto bych se tedy s vámi ráda rozloučila. ( pokud tu stále někdo zůstal, pokud ne doufám, že k vám mé sbohem doletí alespoň v myšlenkách)
Tak ať už to neprotahuju. Zkrátka a dobře nezlobte se za nedopsané příběhy, odpusťte nedostatečnou aktivitu (nebo spíš tragickou neaktivitu), ale hlavně se mějte nejlépe jak jen to dovedete.
S láskou a věčným vděkem, naposledy
vaše Margie.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Λγᴅᴇᴇ 一角獣 Λγᴅᴇᴇ 一角獣 | Web | 1. prosince 2016 v 8:58 | Reagovat

Drahá Margie,
Na tvůj blog jsem poprvé narazila kolem října roku 2013 a to díky mé vášně k BVB. Objevila jsem v té době svět fanfikcí a tvůj blog byl pro mě něco jako vrchol těch nejskvělejších minimálně u nás. Začítala jsem se do tvých článků, ovšem už tehdy to pro tebe nebylo ono. I tak jsem tu zůstala po celou dobu a kontrolovala, zda-li se ještě ozveš.

Když jsem v červenci nastoupila poprvé také do práce, také téměř jako servírka, měla jsem všeho pokrk a potřebovala jsem klid. Jsem zastánce tvého názoru, že taková to práce dokáže člověku pomoci, i přestože bude vyčerpaný fyzicky. To na tom bylo ale to nejmenší. Našla jsem neuvěřitelné lidi o kterých bych si nemyslela, že vůbec mohou existovat a zjistila, že mezi ně zapadám. Najednou se mi pohled na to změnil a já byla také jako ty, odpočatá a prostě v pohodě. Jenže s odchodem se to zase všechno mění. Nebudu rozepisovat svojí věc, ale jen tak jsem na to narazila.

Co chci říct je to, že ti to přeji. Opravdu moc.
Ano, chybí mi tvé články a povídky, které už nikdy nedokončíš, ale co je na tom, že budeš šťastná.

Život na blogu je skvělý, ale možná jen do určité doby.

Hodně štěstí, Margie.

- Aydee

2 Sicko Wampyre Sicko Wampyre | E-mail | Web | 11. prosince 2016 v 16:55 | Reagovat

Drahá Margie,
taky bych ti chtěla poděkovat. Za tvoje úžasné články a povídky, které mi nejednou zlepšily den. Všechno jednou končí a jsem moc ráda, že jsi se přišla rozloučit. Doufám, že se budeš mít krásně :3
Posílám pusu :* :D
Sicko

3 Veronika Veronika | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 23:57 | Reagovat

Ahoj Margie...
Netuším, zda se ještě někdy chodíš jen tak ze zvědavosti dívat na statistiky blogu, takže s tenhle můj komentář nejspíš ani nepřečteš.. Co jsem ti chtěla říct je, že jsem an tvůj blog narazila už kdysi dávno. Možná jako Aydee v roce 2013, možná až roku 2014. Chodila jsem sem několik měsíců a měla jsem to tu moc ráda. Pak ale přišel zlom. Rozešla jsem se s přítelkyní, která mimochodem BVB milovala snad víc než já, a má vášeň pohasla. Jak k BVB, tak k psaní (které bylo mou velkou zálibou.. stále je, ale už mi to nejde), tak i k fanfikcím ostatních. Na tenhle blog jsem nezavítala už snad víc než rok a teď, když jsem si na něj vzpomněla, jsem zjistila, že už jsi nám řekla sbohem. Ale slibuju ti, že tvůj blog znovu prošmejdím, připomenu si tvé povídky a články a připomenu si tak i svoje puberťácké osudy a vášně. Bude to krásný zážitek.
Nevím proč, měla jsem jen potřebu ti toto napsat..
Takže pokud si čistě náhodou tento komentář přečteš.. Přeji ti mnoho štěstí v životě. Přeji ti, ať se ti podaří maturita a ať prožiješ spoustu krásných zážitků. Pokud tě stále baví psaní, i když ne pro lidi ale spíš pro sebe samu, přeji ti spoustu múz a inspirace. Je mi jasné, že tě na cestě životem čeká ještě mnoho překážek, když jsi tak mladá, ale doufám, že nikdy neztratíš víru. A pokud ano, tak ti ze srdce přeji, abys ji znovu našla. Měj se krásně, Margie.

4 SergiooX SergiooX | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:40 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

5 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 0:39 | Reagovat

ranitidine 300 mg

6 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:10 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

7 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 18:56 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

8 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 24. března 2018 v 4:09 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

9 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 14:55 | Reagovat

libro come smettere di fumare gratis

10 cheap levitra generic cheap levitra generic | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:28 | Reagovat

Graphics are truly nice source of teaching instead of content, its my familiarity, what would you say?

11 vardenafil cost vardenafil cost | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:43 | Reagovat

What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how about unpredicted feelings.

12 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 17:57 | Reagovat

I know this site presents quality depending content and extra information, is there any other site which provides such stuff in quality?

13 cheap levitra 10mg cheap levitra 10mg | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:12 | Reagovat

I and my friends watch the football game clips at YouTube all the time, because they have in fastidious quality.

14 buy 10mg levitra buy 10mg levitra | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 22:56 | Reagovat

Hello friends, how is the whole thing, and what you want to say concerning this paragraph, in my view its in fact awesome for me.

15 prezzo levitra 20mg prezzo levitra 20mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:08 | Reagovat

This piece of writing is really a pleasant one it assists new internet viewers, who are wishing for blogging.

16 coupon vardenafil coupon vardenafil | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 0:43 | Reagovat

Some users are keen to watch comical video clips, however I like to watch terrible videos on YouTube.

17 vardenafil buy vardenafil buy | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 1:00 | Reagovat

Hi there, thanks for all the people, I will upload many more videos in upcoming days, admin

18 buy levitra 10 mg buy levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 6:00 | Reagovat

Wow! this cartoon type YouTube video I have seen when I was in primary level and at the moment I am in college and seeing that over again at this time.

19 levitra levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 6:15 | Reagovat

This website is containing a fastidious stuff of funny YouTube videos, I loved it a lot.

20 cheap 10mg levitra cheap 10mg levitra | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 9:24 | Reagovat

Of course high resolution video quality carries much memory, that’s why it gives enhanced quality.

21 prezzo levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 9:51 | Reagovat

I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really nice piece of writing on building up new weblog.

22 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 2:59 | Reagovat

Can you tell us more about this? I'd care to find out some additional information.

23 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 11:55 | Reagovat

Wow! It’s a good jQuery script; I was also looking for that, so i got it right now from at this place. Keep it up admin.

24 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 16:29 | Reagovat

What a lovely story! The tale in this YouTube video that is posted at this place is really a pleasant one with having good picture quality.

25 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 5:22 | Reagovat

This post is related to web programming is truly fastidious in support of me because I am web developer. Thanks for sharing keep it up.

26 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | Včera v 21:55 | Reagovat

This post is related to web programming is truly fastidious in favor of me as I am web developer. Thanks for sharing keep it up.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama